TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczynając Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów otoczmy troską wszystkie rodziny, zwłaszcza ludzi młodych, prosząc o mądrość i odpowiedzialność za przyszłość naszej Ojczyzny.

• W poniedziałek (4. III.) święto św. Kazimierza, patrona naszej Archidiecezji.

• We wtorek (5. III.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 17:30, zaś Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

W środę (6. III.) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa uświadamia nam kruchość ludzkiego życia. Na każdej Mszy świętej będzie obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte w Bazylice tak jak w każdą niedzielę, zaś w kaplicy klasztornej o godz.: 6:30, 17:00 i 19:00. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

• W czwartek (7. III.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (8. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 16:00 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00. W tym dniu otoczmy wdzięczną modlitwą wszystkie kobiety z okazji ich święta.

• W sobotę (9. III.) z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw, zagrożonych rozpadem. O godz. 21:00 rozpocznie się w dolnej Bazylice tradycyjne Czuwanie Środowisk Trzeźwościowych.

Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w Bazylice w kolejne niedziele Wielkiego Postu po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie odprawiana Msza święta.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. W Domu Duszpasterskim jest czynna kawiarnia i restauracja, w których można pokrzepić swe siły na trud dalszego pielgrzymowania.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji, by polecić Bogu wszystkie radości oraz troski naszych rodzin, Kościoła i całego świata.