TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• „Błogosławiony, kto zaufał Panu” – te słowa Psalmisty ukazują nam drogę ku prawdziwej mądrości i szczęściu na całą wieczność.

• W czwartek (21. II.) wspomnienie św. Piotra Damiana, bpa i dra Kościoła. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (22. II.) przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła, a zarazem 88 rocznica objawienia Obrazu z podpisem: „Jezu, ufam Tobie!” Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00. Tradycyjne czuwanie „Łagiewnicka’22” rozpocznie się w kaplicy klasztornej o godz. 19:00. Z okazji rocznicy objawienia Jezusa miłosiernego Faustynie będzie to Wieczór uwielbienia Miłosierdzia Bożego.

• W sobotę (23. II.) wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą wielbić dobroć Boga oraz służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech zbliżająca się rocznica objawienia Siostrze Faustynie obrazu Jezusa Miłosiernego będzie okazją do wdzięczności za dary Bożego Miłosierdzia, których doświadczamy poprzez święte sakramenty.