TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

11 lutego 2019 roku, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego, pod hasłem "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie (Mt 10,8)". Krakowskie główne obchody XXVII Światowego Dnia Chorego odbędą się w Bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, a przewodniczyć im będzie ks. abp Marek Jędraszewski. Gorąco zapraszamy do Łagiewnik osoby chore, niepełnosprawne i starsze oraz wszystkich, którzy poprzez swoją pracę służą człowiekowi choremu.

O godz. 11:30 zapraszamy na wspólne przygotowanie do Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 12:00. W czasie Mszy Świętej wszyscy chętni chorzy i starsi uczestnicy obchodów otrzymają sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy zapraszamy uczestników na ciepłą herbatę do Domu Duszpasterskiego.

W swoim orędziu Papież Franciszek podkreślił m. in. znaczenie działalności wolontariuszy opiekujących się chorymi. "Wolontariusz jest bezinteresownym przyjacielem, któremu można powierzyć myśli i emocje; poprzez słuchanie tworzy on warunki, w których chory, nie jest już biernym obiektem opieki, ale staje się aktywnym podmiotem i bohaterem wzajemnej relacji, zdolnym do odzyskania nadziei i lepiej przygotowanym do zaakceptowania leczenia".

 Transmisja