TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz młodzieżą całego świata zgromadzoną w Panamie dziękujemy Bogu za skarb wiary, która nadaje sens ludzkiemu życiu i toruje drogę do szczęśliwej wieczności. Tą drogą żywej wiary podążała również św. Siostra Faustyna, która została wybrana „Polką Stulecia”. W ostatnią niedzielę stycznia obchodzony jest 66. Światowy Dzień Chorych na Trąd, którym poświęcił swe życie nasz rodak - bł. Jan Beyzym – apostoł trędowatych.

  • W poniedziałek (28. I.) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

  • W czwartek (31. I.) wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.

  • W piątek (1. II.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, zaś Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta w kaplicy klasztornej o godz. 1900.

  • W sobotę (2. II.) święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze święte w Bazylice jak w każdą niedzielę. Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako „Dzień Życia Konsekrowanego”. Z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 1800.

  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą wielbić dobroć Boga oraz służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

  • Dziś godz. 1615 odbędzie się w Bazylice Koncert Kolęd, dedykowany Ks. Biskupowi Janowi Zającowi, w wykonaniu chóru Musica ex anima, który chwali dobroć i miłosierdzie Boga w naszym Sanktuarium już od 10 lat. Szczegóły koncertu umieszczone są na plakatach. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej świątecznej pieśni uwielbienia.