TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan prosimy Boga o dar budowania wspólnoty wśród uczniów Chrystusa oraz w naszej Ojczyźnie na fundamencie prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości. Dziś przypada także wspomnienie św. Fabiana, biskupem i męczennika oraz św. Sebastiana, męczennika. Ufną modlitwą otaczamy ludzi młodych, którzy gromadzą się w Panamie, by wspólnie z Ojcem Świętym Franciszkiem przeżywać kolejne Światowe Dni Młodzieży.

• W poniedziałek (21. I.) wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Wdzięczną modlitwa otoczmy w tych dniach babcie i dziadków z okazji ich święta, wypraszając im potrzebne łaski, a dla wszystkich zmarłych prośmy o Boże Miłosierdzie i wieczną radość.

• We wtorek (22. I.) wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika. Modlitewne spotkanie "Łagiewnicka 22" w kaplicy klasztornej o godz. 19:00.

• W czwartek (24. I.) wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, który jest patronem dziennikarzy. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (25. I.) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (26. I.) wspomnienie św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa.

• W przyszłą niedzielę (27. I.) o godz. 12:00 Msza św. z błogosławieństwem rodzin oraz dzieci. O godz. 16:15 w Bazylice odbędzie się KONCERT KOLĘD, dedykowany Ks. Biskupowi Janowi Zającowi, w wykonaniu chóru Musica ex anima, który śpiewa w naszym Sanktuarium już od 10 lat. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej świątecznej pieśni uwielbienia.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą wielbić dobroć Boga oraz służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drogach pojednania i wzajemnej miłości.