TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Chór mieszany przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczął swą działalność w 2009 roku, z czasem przyjmując nazwę Musica Ex Anima.

Nazwa Chóru, w tłumaczeniu "Muzyka duszy", oddaje ideę, jaka przyświeca jego chórzystom. Cele Musica Ex Anima to wykonawstwo wartościowej muzyki sakralnej podczas liturgii i koncertów oraz rozwój religijny, wokalny i muzyczny członków Chóru.

W ciągu dziesięciu lat Chór stał się rozpoznawalnym zespołem w Krakowie, dzięki udziałowi w wydarzeniach religijnych i muzycznych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, często transmitowanych za pośrednictwem TVP, a także w konkursach i festiwalach muzycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Towarzyszył również wizycie Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Zespół wykonuje muzykę sakralną podczas koncertów chóralnych oraz z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Chór Musica ex Anima koncertował także za granicą: w Anglii (m.in. w Londyńskiej Katedrze Westminster), Niemczech (w Berlinie) i Francji (m. in. w Paryżu), promując muzykę polską.
W jego repertuarze znajduje się muzyka sakralna i świecka od epoki renesansu po kompozycje współczesne, szczególnie polskich twórców.

Chór współpracuje z wybitymi, polskimi solistami (m. in. Jolanta Kowalska, Marcin Wolak, Henryk Jan Botor). Zaprasza też do współpracy inne chóry polskie i zagraniczne.
Założycielem i dyrygentem Chóru jest dr Krzysztof Michałek.

W roku 2019 Chór Musica ex Anima obchodzi jubileusz dziesięciolecia działalności. W związku z tym zapraszamy na liturgie i koncerty jubileuszowe. Pierwsza uroczysta liturgia i koncert jubileuszowy odbędą się w Bazylice Bożego Miłosierdzia 27 stycznia 2019 roku. O godzinie 15:00 Liturgia (Godzina Miłosierdzia i Msza Święta), a o 16:15 Koncert Kolęd. Zabrzmią najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy a capella, z towarzyszeniem nowych 73-głosowych organów Bazyliki, a także w wykonaniu solistów. Chórowi Musica ex Anima towarzyszyć będą wspaniali śpiewacy: Jolanta Kowalska-Pawlikowska - sopran, Marcin Wolak - bas, a na organach akompaniował będzie Zygmunt Kokoszka - organista Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Dyrygował będzie dr Krzysztof Michałek. Koncert jest dedykowany JE Biskupowi Janowi Zającowi, Honorowemu Kustoszowi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w roku 80. urodzin.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Wstęp wolny.

Patronat medialny nad koncertem objęły: Archidiecezja Krakowska, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, TV Miłosierdzie, Radio Kraków, Tygodnik Źródło, portal Franciszkanska3.pl oraz bezpłatna gazeta ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

Chór zaprasza także w swoje szeregi. Próby odbywają się w poniedziałki i wtorki o godz. 19:15 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W ramach prób odbywają się także m. in. zajęcia z emisji głosu. Kontakt z Chórem za pośrednictwem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Facebooka www.facebook.pl/musicaexanima.