TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Od Świętej Rodziny z Nazaretu chcemy się uczyć miłości, która nie unosi się pychą, nie szuka swego, ale jest cierpliwa, przebaczająca i wierna.

• W poniedziałek (31. XII.) wspomnienie św. Sylwestra - papieża, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego, wzywa nas do wdzięczności za każdy dzień życia, zwłaszcza za wspaniałe dni przeżyte w łasce uświęcającej. Serdecznie zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Zając. We wspólnej modlitwie będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski mijającego roku oraz zawierzymy cały świat Bożemu Miłosierdziu. Nabożeństwo przebłagalne odbędzie się w kaplicy klasztornej o godz. 19:00. Tam będzie również Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Nowym Rokiem od 21:00 do 24:00. Na jej zakończenie o północy będzie odprawiona Msza święta noworoczna.

• We wtorek (1. I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. W tym dniu porządek Mszy św. w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. Jest to zarazem 52 Światowy Dzień Pokoju. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 17:30, zaś Msza święta w intencji konających i dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W środę (2.I.) wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

• W czwartek (3.I.) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (4. I.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z Bazyliki o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (5. I.) z racji pierwszej soboty miesiąca Msza święta połączona z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18:00.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą wielbić dobroć Boga i służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech dzisiejsze nawiedzenie kaplicy Wieczystej Adoracji będzie znakiem szczerej wdzięczności za wszystkie Boże łaski i dary mijającego roku.