TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczynając święty czas Adwentu wchodzimy w nowy rok duszpasterski, któremu będą towarzyszyć słowa: „W mocy Ducha Świętego”. Modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby nadchodzący Jezus znalazł w nich godne mieszkanie, a także uczestników XV Pielgrzymki Przedsiębiorców i Pracodawców, organizowanej co roku przez duszpasterstwo TALENT.

• W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP będą odprawiane w kaplicy klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 6:30.

• W poniedziałek (3. XII.) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

• We wtorek (4. XII.) wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W czwartek (6. XII.) wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który uczy nas bezinteresownej miłości. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• Od czwartku do soboty odbędą się w naszym Sanktuarium Ogólnopolskie Adwentowe Dni Skupienia organizowane przez Civitas Christiana.

• W piątek (7. XII.) wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z Bazyliki o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (8. XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W kaplicy klasztornej o godz. 12:00 Godzina Łaski. Obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz skorzystać z wieży widokowej, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą wielbić dobroć Boga i służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam jak najlepiej przeżyć święty czas Adwentu.