TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając Narodowe Święto Niepodległości dziękujemy Panu Bogu za odzyskany przed 100 laty dar niepodległości, modląc się dla wszystkich Rodaków o dar mądrości, zgody oraz umiejętności twórczej współpracy.

• W poniedziałek (12. XI.) wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

• We wtorek (13. XI.) wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

• W czwartek (15. XI.) św. Alberta Wielkiego, bpa i doktora Kościoła. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (16. XI.) wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (17. XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Jej opiece polecajmy także misyjne sprawy Kościoła. W tym dniu w auli Jana Pawła II odbędzie się Ogólnopolskie sympozjum czcicieli Chrystusa Króla. Szczegółowy program umieszczony jest w Internecie i na plakatach.

• W przyszłą niedzielę (18.XI.) będziemy przeżywać 2 rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 10:00 w kaplicy klasztornej, następnie pokutna Droga krzyżowa oraz przejście do Bazyliki Bożego Miłosierdzia, gdzie o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi ze Szczecina. W związku z tą uroczystością Msza święta o godz. 13:30 będzie odprawiona w dolnej części Bazyliki – w kaplicy św. Faustyny.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz skorzystać z wieży widokowej, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą wielbić dobroć Boga i służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językach są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. W auli Jana Pawła II trwa bardzo ciekawy Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA.

• Niech rocznica odzyskania niepodległości mobilizuje nas do tego, byśmy przez konkretne czyny miłosierdzia, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę stawali się misjonarzami miłosierdzia we współczesnym świecie.