TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wraz ze św. Karolem Boromeuszem, którego dziś wspominamy w liturgii, otaczamy modlitwą wszystkich zmarłych, także tych, którzy oddali swe życie w obronie naszej Ojczyzny. Koncert organowy w Bazylice o godz. 16:20. Dziś w auli Jana Pawła II rozpoczyna się bardzo ciekawy Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA. Szczegóły programu w Internecie i na plakatach.

• Kolejne dni listopada uświadamiają nam kruchość ludzkiego życia a zarazem kierują nasze myśli i serca w stronę nieba. Do 8 listopada mamy jeszcze możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, przez dar Komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza oraz modlitwę w ich intencji.

• We wtorek (6. XI.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o godz. 18.

• W czwartek (8. XI.) Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (9. XI.) rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (10. XI.) wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz skorzystać z wieży widokowej, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą wielbić dobroć Boga i służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językach są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Nawiedzając dzisiaj kaplicę Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca polecajmy Jezusowi Miłosiernemu nasze osobiste intencje, prosząc również o pomyślną przyszłość naszej Ojczyzny.