TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wraz z Apostołami: św. Szymonem i Judą Tadeuszem dziękujemy Bogu za każdą świątynię, w której dorastamy do apostolstwa i do świętości. Dziś przypada 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, dlatego modlitwą i ofiarą wspieramy wiernych w Pakistanie oraz innych krajach, gdzie uczniowie Chrystusa wciąż cierpią i giną z powodu wyznawanej wiary. Kolejny koncert organowy w Bazylice o godz. 16:20.

• Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W czwartek (1. XI.) przypada radosna uroczystość Wszystkich Świętych, którzy nam torują drogę do nieba i przypominają, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości. Msze św. w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. O godz. 15:30 wyruszy z kaplicy klasztornej procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych, których będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 19:00.

• W tym dniu przypada 156 rocznica powstania Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które na co dzień podejmują apostolską i samarytańską posługę, dlatego prośmy wraz z nim również o nowe powołania.

• W piątek (2. XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP KRAKÓW z Bazyliki o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 19:00.

• Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.

• W sobotę (3. XI.) z racji I soboty miesiąca Msza święta połączona z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18:00.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą wielbić dobroć Boga i służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś „Woda z Łagiewnik” (do poświęcenia) przy świecach wotywnych. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Pamiętając o powołaniu do świętości warto zabrać ze sobą najnowszy numer ChiT-u, poświęcony osobie św. Jana Pawła II, św. Ojca Pio i sprawie niepodległości oraz informację o Festiwalu Filmów Chrześcijańskich ARKA. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze prawdy i miłości.