TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając kolejny Dzień Papieski dziękujemy Bogu za życie i niezwykły pontyfikat Jana Pawła II – patrona Rodzin i Apostoła Bożego Miłosierdzia. Modlitwą i ofiarą wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia, które jest piękną formą realizacji „wyobraźni miłosierdzia” wobec młodego pokolenia. Kolejny koncert organowy w Bazylice o godz. 16:20.

• Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek (15. X.) św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

• We wtorek (16. X.) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 40 rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Papieża. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 i Mszę świętą dziękczynną, podczas której słowami Ojca Świętego z dnia konsekracji tej świątyni zawierzymy cały świat Bożemu Miłosierdziu. Bogaty program uroczystości w sanktuarium św. Jana Pawła II na „Białych Morzach” umieszczony jest w Internecie i na plakatach. Msza święta pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego, z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych, o godz. 16:30.

• W środę (17. X.) św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

• W czwartek (18. X.) święto św. Łukasza, Ewangelisty, który jest patronem Służby Zdrowia. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (19. X.) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, który okazał się kapłanem niezłomnym w zmaganiach o skarb wiary oraz prawdziwą wolność naszej Ojczyzny. Godzina Miłosierdzia i Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza św. w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (20. X.) uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, który jest głównym patronem naszej archidiecezji i miasta Krakowa. Z racji III soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misji, prosząc także o dar nowych powołań.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz skorzystać z wieży widokowej, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą wielbić dobroć Boga i służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś „Woda z Łagiewnik” (do poświęcenia) przy świecach wotywnych. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. Niech kolejne dni tygodnia będą opromienione darem Bożego błogosławieństwa.