TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wraz z Matką Bożą Różańcową, którą dziś wspominamy, otaczamy modlitwą cały Kościół i trwający w Rzymie Synod Biskupów, poświęcony młodzieży. Kolejny koncert organowy w Bazylice o godz. 16:20.

• Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w niedziele i święta o godz. 18:30.

• We wtorek (9. X.) święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

• W środę (10. X.) wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

• W czwartek (11. X.) wspomnienie św. Jana XXIII, papieża. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00. Jubileuszowa Nowenna z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 18:00.

• W piątek (12. X.) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, apostoła miłosierdzia wśród trędowatych. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji II piątku miesiąca Msza św. dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (13.X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. W tym dniu odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Margaretek. Uroczysta Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego o godz. 12:00. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw, zagrożonych rozpadem.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz skorzystać z wieży widokowej, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą wielbić dobroć Boga i służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś „Woda z Łagiewnik” (do poświęcenia) przy świecach wotywnych. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma w 10 wersjach językach są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech również dzisiejsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca umocni w naszych sercach i rodzinach łaskę żywej wiary oraz wzajemnej miłości.