TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wspominając dziś św. Ojca Pio otaczamy wdzięczną modlitwą penitentów oraz spowiedników prosząc Boga, aby Sakrament Miłosierdzia umacniał nas na drodze prawdy i wzajemnej miłości. Prośmy też o błogosławione owoce apostolskiej pielgrzymki papieża Franciszka na Litwę, Łotwę i Estonię. Kolejny koncert organowy w Bazylice o godz. 16:20.

• W poniedziałek (24. IX.) wspomnienie NMP od Wykupu Niewolników.

• W środę (26. IX.) wspomnienie św. Męczenników Kosmy i Damiana.

• W czwartek (27. IX.) wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (28. IX.) wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu przypada 7 rocznica święceń biskupich Grzegorza Rysia i Damiana Muskusa, dlatego otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (29. IX.) święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu odbędzie się IX Pielgrzymka Żywego Różańca, dlatego Msza święta o godz. 10:30 będzie odprawiona w dolnej części Bazyliki, w kaplicy św. Faustyny. Uroczysta Msza święta w Bazylice o godz. 12:00. Szczegółowy program pielgrzymki podany jest na plakatach i TUTAJ.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą wielbić dobroć Boga i służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językach są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech Boże błogosławieństwo umacnia nasze dobre postanowienia i będzie cennym wsparciem w podążaniu na co dzień drogami Miłosierdzia.