TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczynający się dzisiaj VIII Tydzień Wychowania jest dla nas szansą odkrywania źródeł Bożej mądrości oraz towarzyszenia dzieciom i młodzieży w trudzie i radości pomnażania otrzymanych od Boga talentów oraz trafnego rozpoznania swego powołania. Koncert organowy w Bazylice o godz. 19:00.

• W poniedziałek (10. IX.) wspomnienie św. Piotra Klawera, kapłana.

• W środę (12. IX.) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

• W czwartek (13. IX.) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i dra Kościoła. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (14. IX.) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotą (15. IX.) wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu przypada 14 rocznica konsekracji biskupiej Honorowego Kustosza naszego Sanktuarium Biskupa Jana Zająca oraz Biskupa Polowego WP Józefa Guzdka, dlatego otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą. W tym dniu na godz. 15 przybędzie do Bazyliki Pielgrzymka Diecezji Siedleckiej. Z racji III soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misyjnych Kościoła, prosząc także o dar nowych powołań.

• W przyszłą niedzielę (16. IX.) Msza święta o godz. 7 rano będzie wyjątkowo transmitowana nie z kaplicy klasztornej, lecz z bazyliki Bożego Miłosierdzia. Eucharystii będzie przewodniczył Metropolita Krakowski - Ks. abp Marek Jędraszewski, a wezmą w niej udział także uczestnicy III Kongresu Osób Konsekrowanych, który będzie trwał od piątku do niedzieli.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium i dzieło nowych organów, które będą służyć kolejnym pokoleniom. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 językach są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drogach wiary i wzajemnej miłości.