TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając V Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia dziękujemy Bogu za to niezawodne źródło nadziei, z którego czerpiemy Bożą mądrość i nadzieję. Wdzięczną modlitwą otaczamy wszystkich, którzy przyczynili się do powstania organów piszczałkowych w Bazylice, by mogły służyć kolejnym pokoleniom Pielgrzymów z Polski i całego świata. W auli obok Bazyliki można obejrzeć ciekawe filmy religijne, zaś w drodze do Domu Duszpasterskiego są specjalne namioty, w których prezentowane są niektóre dzieła miłosierdzia, prowadzone w tym Sanktuarium. W jednym z nich można zaopatrzyć się również w Balsam Miłosierdzia, a przy wyjściu ze świątyni wolontariusze przekazują WODĘ Z ŁAGIEWNIK, by mogła dotrzeć do każdej rodziny i przypominać nam o chrześcijańskiej godności. Zapraszamy też na dziękczynny koncert, który rozpocznie się w Bazylice o godz. 19:00.

• W poniedziałek (20.VIII.) wspomnienie św. Bernarda, opata i dra Kościoła.

• We wtorek (21.VIII.) wspomnienie św. Piusa X, papieża.

• W środę (22.VIII.) wspomnienie NMP, Królowej.

• W czwartek (23.VIII.) Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (24.VIII.) święto św. Bartłomieja, apostoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o g. 17:00.

• W przyszłą niedzielę (26. VIII.) z racji IV niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 12:00, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin oraz małych dzieci.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka Jezus Eucharystyczny, aby nas umocnić swoją łaską.

• Niech w tym radosnym dniu towarzyszą nam słowa św. Jana Pawła II, pełne nadziei, który wypowiedział podczas konsekracji tej świątyni przed 16 laty: „Trzeba, aby wołanie o Boże miłosierdzie płynęło z głębi serc ludzkich, pełnych cierpienia, niepokoju i zwątpienia, poszukujących niezawodnego źródła nadziei. Dlatego przychodzimy dziś tutaj, do łagiewnickiego sanktuarium, aby na nowo odkrywać w Chrystusie oblicze Ojca, który jest "Ojcem miłosierdzia oraz Bogiem wszelkiej pociechy" (por. 2 Kor 1, 3)”.