TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Liczne piesze pielgrzymki zmierzające do sanktuariów uświadamiają nam, że wszyscy pielgrzymujemy do domu naszego Ojca w niebie.

• W poniedziałek (13.VIII.) święto NMP Kalwaryjskiej.

• We wtorek (14.VIII.) św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika.

• W środę (15.VIII.) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej.

• W czwartek (16.VIII.) wspomnienie św. Stefana. Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00. Od czwartku do soboty podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy przeżywać Triduum przed poświęceniem organów, z kazaniami ks. St. Mieszczaka SCJ.

• W piątek (17.VIII.) święto św. Jacka, kapłana. W tym dniu przypada 16 rocznica konsekracji Bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza św. w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (18.VIII.) podczas Godziny Miłosierdzia oraz Mszy świętej pamiętajmy o misyjnym dziele Kościoła.

W przyszłą niedzielę (19.VIII.) zapraszamy na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Kolejne Msze święte jak w każdą niedzielę. Mszy świętej o godz. 15:20 będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, który dokona poświęcenia nowych organów. W specjalnych namiotach będą prezentowane dzieła miłosierdzia, prowadzone w naszym Sanktuarium, zaś w auli Jana Pawła II odbędzie się projekcja ciekawych filmów religijnych. Szczegółowy program umieszczony jest w Internecie i na plakatach. Zwieńczeniem Pielgrzymki będzie koncert organowy z udziałem wybitnych muzyków, który rozpocznie się w Bazylice o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wspólnym dziękczynieniu za konsekrację Bazyliki oraz zawierzenie całego świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał św. Jan Paweł II. ZOBACZ SZCZEGÓŁY...

• Już dziś wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę i ofiary serca przyczynili się do powstania nowych organów w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, by mogły należycie uwielbiać Boże Miłosierdzie oraz zachęcać do wiary i wzajemnej miłości kolejne pokolenia. W przedsionku Bazyliki znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć to wspólne dzieło, zaś Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech dni nowego tygodnia, przeżywane wraz z Maryją – Królową Rodzin i Matką Miłosierdzia, będą opromienione darem Bożego błogosławieństwa.