TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W dzisiejszą niedzielę przypada rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP (Matki Bożej Śnieżnej). Jest to święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, dlatego otoczmy je naszą wdzięczną modlitwą, prosząc także o dar nowych powołań.

• W poniedziałek (6.VIII.) święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 7 rano odprawianej na Wzgórzu Wawelskim wyruszy XXXVIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę.

• We wtorek (7.VIII.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18.

• W środę (8.VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana.

• W czwartek (9.VIII.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy, która patronuje również kaplicy Krzyża Świętego w dolnej części Bazyliki. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (10.VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (11.VIII.) wspomnienie św. Klary, dziewicy. Obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw. Podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 18:00, w ramach Jubileuszowej Nowenny będziemy dziękować Boga za dar wolności i prosić o poczucie odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Już dziś zapraszamy na Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia w niedzielę 19 sierpnia, podczas której będzie uroczyste poświęcenie nowych organów. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku Bazyliki znajdują się jeszcze cegiełki dla osób pragnących wesprzeć wielkie dzieło budowy organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Nawiedzając dzisiaj kaplicę Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca polecajmy Jezusowi Miłosiernemu nasze osobiste intencje, a także sprawę trzeźwości w naszej Ojczyźnie.