TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wspominając dziś św. Jana z Dukli prośmy o wrażliwe oczy i serce, byśmy w pięknie stworzonego świata umieli dostrzec dobroć i miłość Boga.

• W środę (11.VII.) święto św. Benedykta, opata – Patrona Europy. Otoczmy w tym dniu wdzięczną modlitwą papieża-seniora Benedykta XVI, który przed 12 laty pielgrzymował do naszego Sanktuarium. Podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 18:00, w ramach Jubileuszowej Nowenny przed zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, będziemy dziękować Boga za dar wolności i prosić o poczucie odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny.

• W czwartek (12.VII.) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Msza św. w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (13.VII.) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (14. VII.) z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw, zagrożonych rozpadem.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku Bazyliki znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech w podejmowaniu trudów nowego tygodnia wspiera nas łaska Bożego błogosławieństwa oraz świadomość, że tworzymy jedną Bożą Rodzinę.