TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W sobotę – 2 czerwca 2018 roku – z Jasnej Góry do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach wyruszyła już po raz siedemnasty Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Zawierzenia Bożemu. Miłosierdziu. Jej hasłem przewodnim są słowa: „Aby Polska była wierna Bogu i została przez Niego wywyższona w potędze i świętości”. Przewodnikami duchowymi w drodze będą tradycyjnie ks. Mariusz Bernyś i ks. Michał Dłutowski.

Pielgrzymowanie rozpoczęło się w sobotę w samo południe Mszą św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze.

Trasa pielgrzymki przebiega przez Jurę Krakowsko-Częstochowską z uwzględnieniem Szlaku Orlich Gniazd i licznych Sanktuariów m.in. Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin w Leśniowie, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy i Sanktuarium Jezusa Cierpiącego w Imbramowicach

- W tym roku pielgrzymka wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególną intencją pątników będzie więc modlitwa za Ojczyznę - aby Polska była wierna Bogu i została przez Niego wywyższona w potędze i świętości – wyjaśnia Grażyna Czerwińska.

7 czerwca br. pielgrzymi przybędą do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Krakowie–Łagiewnikach. 8 czerwca o godzinie 7, w Święto Najświętszego Serca Jezusowego, na zakończenie wspólnego pielgrzymowania, odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w Sanktuarium.

mp