TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa uświadamia nam, że Boże Serce jest dla wszystkich wierzących źródłem życia i świętości.

• Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek (4. VI.) przypada 30 rocznica święceń biskupich ks. kard. Kazimierza Nycza i ks. biskupa Jana Szkodonia, dlatego otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą.

• We wtorek (5. VI.) wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy. Spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym rozpocznie się adoracją w Bazylice od godz. 17:30, zaś Msza św. w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W czwartek (7. VI.) przypada wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka – męczenników franciszkańskich i 21 rocznica papieskiej pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (8.VI.) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00. Suma odpustowa ku czci NSPJ w kościele parafialnym o godz. 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W sobotę (9. VI.) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice o godz. 12:00. Obrońców życia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i współczesnego świata.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku Bazyliki znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech kolejne dni tygodnia będą opromienione Bożym błogosławieństwem.