TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Serdecznie zapraszamy do Bazyliki na specjalny koncert SALVE MATER MISERICORDIAE w wykonaniu chóru i orkiestry symfonicznej naszego Sanktuarium, który rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 16:20. Jest on dedykowany Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z okazji 150-lecia ich obecności oraz posługi w Krakowie.

• Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w I piątek, niedziele i święta o godz. 18:30.

• We wtorek (29. V.) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

• W środę (30.V.) wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika.

• W czwartek (31.VI.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Procesję Eucharystyczną do 4 ołtarzy rozpoczniemy Mszą świętą w kościele parafialnym w Łagiewnikach o godz. 17:00; następnie przejdziemy w procesji w stronę Bazyliki, gdzie odśpiewamy dziękczynne Te Deum i przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 19:00.

• W piątek (1.VI.) wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu otoczmy serdeczną modlitwą wszystkie dzieci z okazji ich święta. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana z Bazyliki przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00 pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza będzie połączona z dziękczynieniem za beatyfikację Zofii Czeskiej. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 19.

• W sobotę (2. VI.) przybędzie do naszego Sanktuarium już po raz dziewiąty Pielgrzymka obrządku grekokatolickiego ze Słowacji, dlatego Msze święte w języku polskim od rana do godz. 15:00 będą odprawiane w dolnej części Bazyliki - w kaplicy św. Faustyny. Z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18:00.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i współczesnego świata.

• Balsam Miłosierdzia jest do nabycia po obu stronach prezbiterium. Składane ofiary są przeznaczone na budowę organów. Za wszelką życzliwość i ofiary Waszych serc składamy serdeczne podziękowanie.

• Przed 12 laty podczas spotkania z chorymi w tej Bazylice papież Benedykt XVI mówił: „że nie ma innej głębszej wiary, innej, żywszej nadziei, innej gorętszej miłości od tej, jaką żywi człowiek, który w nieszczęściu zawierza siebie pewnym dłoniom Boga. A ręce ludzi, którzy wam pomagają w imię miłosierdzia, niech będą przedłużeniem tych Bożych dłoni.” Niech te słowa będą dla nas pokrzepieniem na wszelkie radości i trudy nowego tygodnia.