TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Rok 2018, to ROK OJCA PIO. Przeżywamy bowiem uroczysty jubileusz stulecia od otrzymania przez niego stygmatów oraz pięćdziesięciolecia od przejścia do domu Ojca. W ramach obchodzonego jubileuszu nasza Krakowska Prowincja Kapucynów przygotowała różne wydarzania zarówno dla czcicieli świętego Stygmatyka, jak i dla tych, którzy pragną poznać jego duchowość.

Najbliższym wydarzeniem jubileuszowym będzie XVI Czuwanie z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w nocy z 16 na 17 czerwca. Stygmaty, które Ojciec Pio nosił na swoim ciele przez 50 lat stanowią główny temat rozważań tegorocznego spotkania.

Każdy z uczestników będzie mógł uczcić wyjątkowe relikwie świętego: rękawiczkę, którą zakrywał rany dłoni oraz chustę służącą jako opatrunek jego boku.

Uroczystą Eucharystię o północy odprawi Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, natomiast konferencje i świadectwa wygłoszą: br. Atnonio Belpiede – kapucyn z Prowincji Foggia, do której należał Ojciec Pio, ks. Krzysztof Śliczny, asystent diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji kaliskiej, ks. Andrzej Liszka, moderator największej w Polsce Grupy Modlitwy Ojca Pio z Nowego Sącza.

Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia możecie znaleźć na stronie internetowej kapucyni.pl