TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Trosce o chleb powszedni towarzyszy nam dziś także zatroskanie o mądrość, postawę miłosierdzia oraz trzeźwość w naszej Ojczyźnie.

• W poniedziałek (30.VII.) św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.

• We wtorek (31.VII.) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 10.00 w kaplicy klasztornej pięć sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia złoży profesję wieczystą. Uroczystościom zakonnym będzie przewodniczył Rektor Sanktuarium - Ks. Biskup Jan Zając.

• W środę (1. VIII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Serdeczną modlitwą otoczmy w tych dniach Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, które przeżywają swoją pierwszą profesję zakonną oraz ceremonię obłóczyn. Prośmy też Pana żniwa o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

• W czwartek (2.VIII.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (3.VIII.) Msza święta dla chorych transmitowana przez TV KRAKÓW z Bazyliki o godz. 17.00. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza święta w kaplicy klasztornej o godz. 19.00.

• W sobotę (4.VIII.) wspomnienie św. Jana Vianneya, kapłana. Kolejny Wieczór Jana Pawła II rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice o godz. 20.00, a po niej od godz. 21.00 nastąpi modlitewne czuwanie z bł. Janem Pawłem II.

• Serdecznie dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie, dzięki któremu finalizowane są już prace związane z montażem witraży. W najbliższych miesiącach zostanie podjęta budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wspólne dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.

• Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki nowe kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum oraz św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa oraz kaplica Wieczystej Adoracji.

• Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową na Pojezierze Suwalskie w dniach od 28 sierpnia do 1 września. Szczegóły tego wyjazdu są dostępne w zakrystii. Niech Jezus Miłosierny będzie dla nas wszystkich źródłem duchowej siły do podążania na co dzień drogami Ewangelii.