TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

XVII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu z Jasnej Góry do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

2 czerwca 2018 roku wyrusza z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, tradycyjnie jak co roku, w pierwszą sobotę po Uroczystości Bożego Ciała, XVII Piesza Pielgrzymka Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu. Pielgrzymowanie rozpocznie się o godz. 1200 Mszą Świętą przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze.

W tym roku pielgrzymka wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególną intencją pątników będzie więc modlitwa za Ojczyznę - aby Polska była wierna Bogu i została przez Niego wywyższona w potędze i świętości.

Trasa pielgrzymki przebiegać będzie przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej z uwzględnieniem Szlaku Orlich Gniazd i licznych sanktuariów, m.in. Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin w Leśniowie, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy, Sanktuarium Jezusa Cierpiącego w Imbramowicach.

7 czerwca br. pielgrzymi przybędą do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Krakowie–Łagiewnikach. 8 czerwca o godzinie 700, w Święto Najświętszego Serca Jezusowego, na zakończenie wspólnego pielgrzymowania, odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w Sanktuarium.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania lub łączności duchowej z pątnikami w modlitwie za kościół i Ojczyznę.

Przewodnicy Duchowi: Ks. Mariusz Bernyś i Ks. Michał Dłutowski

Organizator: Fundacja Promień Bożego Miłosierdzia - www.fundacjapromien.pl