TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wraz z apostołami Filipem i Jakubem dziękujemy Jezusowi za to, że i nas obdarza wielkim zaufaniem, czyniąc swoimi przyjaciółmi.

• Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje oraz za kraje głodujące, o których nie wolno nam zapomnieć.

• We wtorek (8.V.) uroczystość św. Stanisława BM, który jest głównym Patronem Polski oraz naszej Archidiecezji. Jest to zarazem dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława, a także Ks. Stanisława Bąka i Ks. Stanisława Tylki, dlatego ich posługę polecajmy opiece Jezusa Miłosiernego, prosząc o potrzebne łaski. W tym dniu chcemy też dziękować Bogu za Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które od 150 lat pełni w Krakowie dzieło miłosierdzia przez konkretne czyny, słowo i wytrwałą modlitwę.

• W czwartek (10. V.) Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00. Podczas Mszy św. w Bazylice o godz. 18:00 będziemy dziękować Bogu za życie oraz kapłańską posługę ks. dr Stanisława Bąka z okazji 50 rocznicy jego święceń.

• W piątek (11. V.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00. W ramach Jubileuszowej Nowenny przed zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, będziemy dziękować Boga za dar wolności i pokornie prosić o poczucie odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny.

• W sobotę (12. V.) z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw, zagrożonych rozpadem.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących włączyć się w budowę nowych organów.

• Zapraszamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, kaplic w dolnej Bazylice i skorzystania z wieży widokowej. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy też do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji obok Bazyliki, by wypraszać Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.