TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Bez żalu zostawili ogródki, grille i maszerują w majowym słońcu, za to wśród coraz bardziej zielonych łąk i lasów. - Jeszcze nikt lepszego pomysłu na majowy długi weekend nie miał - przekonują pątnicy.

Tegorocznemu wędrowaniu do Bożego Miłosierdzia towarzyszą słowa "Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu". - Impulsem do takiego hasła były ubiegłoroczne obserwacje pielgrzymów, wśród których było wielu ludzi młodych. Również w tym roku około połowa uczestników to osoby młode, które zadają sobie pytania o swoją przyszłość. Temat powołania chcemy też podejmować w perspektywie powołania do małżeństwa, które powinno być postrzegane jako droga zjednoczenia z Chrystusem, do uświęcenia - mówi główny przewodnik pielgrzymki ks. Mikołaj Szczygieł.

- Szukajmy więc oblicza Boga miłosiernego na naszej drodze do Łagiewnik - mówił do pielgrzymów bp Roman Pindel. - Szukajmy także i przypatrujmy się temu powołaniu, któreśmy odkryli. Niech nam w tym towarzyszy siostra Faustyna i nowa błogosławiona: Hanna Chrzanowska - zachęcał bp Pindel, przytaczając szereg inspirujących przykładów działania nowej błogosławionej, której beatyfikacja właśnie miała miejsce w Łagiewnikach.

Czytaj całość w BIELSKO.GOSC.PL