TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wraz z całym Kościołem w Polsce dziękujemy Panu Bogu za dar nowej Błogosławionej – Hanny Chrzanowskiej, która dała nam przykład, jak nieść pomoc ludziom chorym, dostrzegając w nich oblicze cierpiącego Jezusa. Dziś przypada również święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

• W poniedziałek (30. IV.) przypada 18 rocznica kanonizacji Siostry Faustyny, której dokonał św. Jan Paweł II na Placu św. Piotra w Rzymie.

• Nabożeństwa majowe ku czci NMP będą odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 18:30.

• We wtorek (1.V.) wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30, a Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W środę (2.V.) wspomnienie św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła. W tym dniu przypada dzień imienin Ks. Kan. Zygmunta Kosowskiego – Prezesa Fundacji Sanktuarium BM, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.

• W czwartek (3.V.) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po południu przybędzie do Sanktuarium VI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

• W piątek (4. V.) wspomnienie św. Floriana, męczennika, który jest patronem hutników i strażaków oraz miasta Krakowa. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z Bazyliki o godz. 17:00. Z racji I piątku Msza święta w kaplicy klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (5. V.) wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. W tym dniu przybędzie do naszego Sanktuarium Narodowa Pielgrzymka ze Słowacji, organizowana przez Radio Lumen. Msze święte w języku polskim aż do godz. 15:20 będą odprawiane w dolnej części Bazyliki. Z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18:00.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących włączyć się w budowę nowych organów.

• Zapraszamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, kaplic w dolnej Bazylice i skorzystania z wieży widokowej. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas Jezus Miłosierny, który ma moc przemieniać i uszlachetniać nasze serca.