TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w kwietniu 2018 roku cieszyło się obecnością szczególnych gości – przybył do tego świętego miejsca ks. abp Paul R. Ruzoka, arcybiskup archidiecezji Tabora w Tanzanii oraz s. Alicja Kaszczuk, orionistka, która od 10. lat posługuje w Afryce, a od kilku miesięcy służy także chorym i ubogim w Tanzanii.

Ks. abp Ruzoka był wyświęcony na biskupa przez św. Jana Pawła II. Jak sam mówi, jest pod urokiem jego osoby i jego świętości. Jego wielkim marzeniem była podróż do Polski – do kraju świętego Papieża. Odwiedził Jasną Górę, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, a także Wadowice.
Dla niego ta sentymentalna podróż była wielką radością.


fot. K. Tadej

S. Alicja Kaszczuk, która towarzyszy Arcybiskupowi, w rozmowie z Radiem Jasna Góra powiedziała: -W tym roku abp Ruzoka zaprosił nas do Tanzanii. W lutym rozpoczęłyśmy naszą posługę w wiosce trędowatych w jego archidiecezji. Wszystko jest tam poświęcone Janowi Pawłowi II – pierwszy dom parafialny, w którym mieszkałyśmy - imienia Jana Pawła II; sanktuarium, które chce wybudować – imienia Jana Pawła II; naszą Misję chce nazwać Centrum Jana Pawła II, więc nie mogłam go nie zabrać do Polski, do miejsca Jana Pawła II. To było jego największe marzenie.

mp