TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając niedzielę „Dobrego Pasterza” dziękujemy Bogu za skarb wiary i prosimy o nowe, dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby orędzie Dobrej Nowiny mogło docierać do wszystkich zakątków świata.

• W poniedziałek (23. IV.) przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

• We wtorek (24. IV.) wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Wdzięczną modlitwą otoczmy ks. kan. Jerzego Leśkę z okazji imienin, prosząc dla niego o potrzebne łaski.

• W środę (25. IV.) święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego Metropolity – abpa Marka Jędraszewskiego, dlatego jego pasterską posługę polecajmy szczególnej opiece Jezusa Miłosiernego, wypraszając potrzebne łaski także dla ks. Marka Woźniaka.

• W czwartek (26. IV.) Msza Święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (27. IV.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Wdzięczną modlitwą otoczmy Ks. Kard. Stanisława Dziwisza w rocznicę jego urodzin. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z Bazyliki o godz. 17:00.

• W dniach 27-29 kwietnia odbędą się w naszym Sanktuarium Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne, które poprowadzą Piotra Pałka, Paweł Bębenek i Hubert Kowalski. Zapraszamy w niedzielę na Godzinę Miłosierdzia i Mszę Św. o godz. 15:00 do Bazyliki oraz na krótki koncert po Mszy Świętej w wykonaniu uczestników Warsztatów.

• W sobotę (28. IV.) będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Msze święte terminowe o godz.: 9:00, 10:30 oraz 12:00 będą odprawiane wyjątkowo w kaplicy św. Faustyny w dolnej części Bazyliki. Modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 9:00. Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. kard. Angelo Amato, z udziałem Episkopatu Polski oraz licznych delegacji z całej Polski, rozpocznie się w Bazylice o godz. 10:00 i będzie transmitowana przez I program TVP. Karty wejścia do sektorów na Błoniach przed Bazyliką są jeszcze do odebrania w Punkcie Informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego. Dla uczestników będących na zewnątrz będą umieszczone telebimy, by wszyscy mogli stanowić wspólnotę modlącego się Kościoła. Niech wyniesienie do chwały ołtarzy kobiety o tak miłosiernym sercu, będzie i dla nas wezwaniem do ofiarnej miłości względem bliźnich.

• Szczególnej opiece Jezusa – Dobrego Pasterza polecajmy wszystkie rodziny, by dzieci i młodzież mogły w nich wzrastać w Bożej mądrości, rozpoznając trafnie drogę swego życiowego powołania.