TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• O wielkości Bożego Miłosierdzia przypomina nam dzisiejsza Patronka – św. Maria Magdalena, która kolejnym pokoleniom daje świadectwo tej prawdy, że nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.

• W poniedziałek (23.VII.) święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

• We wtorek (24.VII.) wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

• W środę (25. VII.) święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, których zapraszamy do Bazyliki na Mszę św. o godz. 18.00. Po jej zakończeniu będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu obok pasażu, w stronę Domu Duszpasterskiego. Z racji imienin otoczmy także wdzięczną modlitwą Ks. Kanonika Krzysztofa Wieczorka.

• W czwartek (26.VII) wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (27.VII.) Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV KRAKÓW o godz. 17.00.

• W sobotę (28.VII.) odbędzie się w naszym Sanktuarium VI Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi oraz Szpiku Kostnego. Uroczystej Mszy świętej w Bazylice o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Prałat Marian Subocz – Dyrektor Caritas. Będzie też - jak co roku - możliwość oddawania krwi jako cennego daru ratującego ludzkie życie. Szczegóły tej pielgrzymki są umieszczone w Internecie i na plakatach.

• Serdecznie dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie, dzięki któremu finalizowane są już prace związane z montażem witraży. W najbliższych miesiącach zostanie podjęta budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wspólne dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.

• Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki nowe kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum oraz św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa.

• Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata. Niech Jezus Eucharystyczny będzie dla nas źródłem nadziei i pokoju serca.