TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dzisiejszą uroczystość możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zapewnił nas o tym sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego. Liturgia Mszy świętych według ustalonego porządku.

  • W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest nie tylko konkretna pomoc, ale i kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troska o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej.

  • W poniedziałek (9. IV.) przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, który przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. Przypominamy, że w tutejszym Sanktuarium w każdą środę o godz. 1800 jest odprawiana Msza święta w ramach Światowej Krucjaty Modlitwy w intencji obrony życia, a w drugie soboty miesiąca podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 1520 jest możliwość podjęcia Duchowej adopcji dziecka poczętego.

  • W czwartek (12. IV.) Msza Święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.

  • W piątek (13. IV.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 1800.

  • W sobotę (14. IV.) od godz. 1030 rozpocznie się Ogólnopolska Pielgrzymka Caritas, dlatego Msza święta terminowa będzie odprawiona w dolnej części Bazyliki – w kaplicy św. Faustyny. Uroczysta Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego o godz. 1200. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty Sychar dla trudnych małżeństw, zagrożonych rozpadem.

  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w wyznaczonych punktach, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

  • Niech rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia ożywi naszą wiarę, by owocowała dobrym słowem, modlitwą i konkretnymi czynami miłosierdzia.