TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Zakryte oblicze Jezusa jest dla nas wezwaniem, byśmy przez modlitwę oraz pokutę przygotowali dla Boga godne mieszkanie w naszych sercach. KONCERT WIELKOPOSTNY z udziałem chóru Musica ex anima oraz orkiestry sanktuaryjnej rozpocznie się w auli Jana Pawła II o godz. 17:00. Zapraszamy!

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym przeżywamy w Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.

• W poniedziałek (19. III.) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest również Patronem tutejszego klasztoru. Wdzięczną modlitwą otoczmy Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, w 20. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej, oraz ks. Bogdana Zbroję i ks. Józefa Pochwata w dniu ich imienin, prosząc o potrzebne łaski.

• W czwartek (22. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00, zaś modlitewne czuwanie „Łagiewnicka’22” od godz. 19:00.

• W piątek (23. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 16:00 Droga krzyżowa. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (24. III.) podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 10:30 zostanie pobłogosławiona kolejna grupa mężczyzn do posługi nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.

• W przyszłą niedzielę (25. III.) rozpoczyna się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej, zaś uroczysta procesja z palmami wyruszy sprzed kaplicy klasztornej o godz. 10:15. Stamtąd przejdziemy procesyjnie do Bazyliki, aby uczestniczyć w Ofierze Mszy św., której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Zając. Z racji czwartej niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 12:00, podczas której będzie obrzęd błogosławienia rodzin oraz dzieci.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących włączyć się w budowę nowych organów, która trwa dzięki życzliwości wielu Ofiarodawców. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne w 10 wersjach językowych przy Punkcie Informacyjnym.

• Zapraszamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, kaplic w dolnej Bazylice oraz wieży widokowej. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas Jezus Miłosierny, który ma moc przemieniać i uszlachetniać nasze serca.