TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare. Jezus Miłosierny uświadamia nam: „Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.”.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.

• We wtorek (13. III.) przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka, dlatego otoczmy go serdeczną modlitwą prosząc Boga, aby jego Piotrowa posługa przynosiła błogosławione owoce prawdy i miłości dla całego świata.

• W czwartek (15. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (16. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium, zaś o godz. 16:00 Droga krzyżowa. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (17. III.) z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o misjach, prosząc również o dar nowych powołań. O godz. 17:30 w auli Jana Pawła II odbędzie się spotkanie patriotyczne z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczegóły spotkania na plakatach.

• W przyszłą niedzielę (18. III.) zapraszamy na KONCERT WIELKOPOSTNY, który rozpocznie się w auli Jana Pawła II o godz. 17:00. W programie z udziałem chóru Musica ex anima dzieła wybitnych muzyków, które wprowadzą nas w atmosferę misterium pasyjnego. Szczegóły koncertu na plakatach.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących włączyć się w budowę nowych organów, która już trwa dzięki życzliwości wielu osób. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne w 10 wersjach językowych przy Punkcie Informacyjnym.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.

• Niech kolejne wielkopostne spotkanie z Jezusem Miłosiernym przypomni nam, że sprawdzianem naszej wiary jest postawa miłosierdzia względem naszych sióstr i braci.