TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wraz ze św. Kazimierzem królewiczem, Patronem naszej archidiecezji, dziękujemy Miłosiernemu Bogu za to, że tak umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego; każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.

• We wtorek (6. III.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30, a Msza św. w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W czwartek (8. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (9. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium, zaś o godz. 16:00 Droga krzyżowa. Msza św. dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (10. III.) o godz. 10:00 rozpocznie się w auli Jana Pawła II Katecheza Wielkopostna dla Dzieci wraz z Rodzicami pt. 100% odporności pochodzi z Ducha a nie z brzucha. Szczegóły spotkania TUTAJ i na plakatach. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw, zagrożonych rozpadem.

• W przyszłą niedzielę (11. III.) podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 18:00 kolejny dzień Nowenny Jubileuszowej przed zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wraz ze świętymi będziemy uwielbiać Pana Boga za dar wolności, prosząc także o odpowiedzialność za przyszłość naszej Ojczyzny.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących włączyć się w budowę nowych organów, która już trwa dzięki życzliwości wielu osób. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne w 10 wersjach językowych przy Punkcie Informacyjnym.

• Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji, by polecić Bogu wszystkie radości i troski naszych serc.