TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wielki Post to wielka szansa pogłębienia szczerej przyjaźni z Bogiem oraz uporządkowania relacji z bliźnimi w duchu prawdy, miłości i zaufania.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie odprawiana Msza święta.

• W poniedziałek (19. II.) Bazylika Bożego Miłosierdzia będzie kolejnym „Kościołem stacyjnym”, podczas wielkopostnego pielgrzymowania do wybranych świątyń naszego miasta. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca, byśmy mogli wspólnie dziękować Bogu za ogrom Jego miłosierdzia i prosić o potrzebne łaski dla naszych bliskich, Kościoła i całego świata.

• W czwartek (22. II.) przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła, a zarazem 87 rocznica objawienia Obrazu z podpisem: Jezu, ufam Tobie! Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00. Modlitewne czuwanie „Łagiewnicka’22” rozpocznie się w kaplicy klasztornej o godz. 19:00. Gościem spotkania będzie Witek Wilk - świecki ewangelizator, muzyk - perkusista, prowadzący liczne rekolekcje w Polsce i na świecie.

• W piątek (23. II.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 16:00 Droga krzyżowa. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00. Na prośbę papieża Franciszka jest to także Dzień Modlitwy i Postu o Pokój.

• W przyszłą niedzielę (25. II.) z racji czwartej niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 12:00, podczas której będzie obrzęd błogosławienia rodzin oraz dzieci.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących włączyć się w budowę nowych organów, która już trwa dzięki życzliwości wielu osób. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne w 10 wersjach językowych przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech zbliżająca się rocznica objawienia Siostrze Faustynie obrazu Jezusa Miłosiernego będzie okazją do wdzięczności za dary Bożego Miłosierdzia, których doświadczamy poprzez święte sakramenty.