TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wspominając NMP z Lourdes chcemy otoczyć modlitwą i sercem chorych, którzy uczestniczą w tajemnicy krzyża, wypraszając Boże Miłosierdzie dla całego świata. Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych w Bazylice o godz. 15:20. Dziś rozpoczynamy również Jubileuszową Nowennę przed zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Będziemy dziękować Boga za dar wolności i pokornie prosić o poczucie odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny podczas uroczystej Mszy świętej w Bazylice o godz. 18:00.

W środę (14. II.) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa uświadamia nam kruchość ludzkiego życia. Na każdej Mszy świętej będzie obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte w Bazylice tak jak w każdą niedzielę, zaś w kaplicy klasztornej o godz.: 6:30, 17:00 i 19:00. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

• W czwartek (15. II.) przypada dzień imienin S. Faustyny Kowalskiej oraz wspomnienie jej Spowiednika – bł. Michała Sopoćki. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (16. II.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 16:00 Droga krzyżowa. Z racji III piątku miesiąca Msza św. w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (17. II.) podczas Godziny Miłosierdzia w Bazylice o godz. 15:00 rozpocznie się Czuwanie Środowisk Trzeźwościowych. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu są słowa: Trzeźwość egzaminem z wolności. Niech ta ważna intencja będzie nam bliska podczas kolejnych dni. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o misjach, prosząc również o dar nowych powołań.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15:00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie odprawiana Msza święta.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących włączyć się w budowę nowych organów, która już trwa dzięki życzliwości wielu osób. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne w 10 wersjach językowych przy Punkcie Informacyjnym.

• Z okazji Dnia Chorego klerycy Seminarium Duchownego ze Stadnik pragną zaoferować specjalne pismo dla chorych „Wstań”. Możliwość zapoznania się z tym dwumiesięcznikiem w przedsionku auli Jana Pawła II obok Bazyliki.

• Niech nadchodzący czas Wielkiego Postu będzie dla nas szansą wejścia na drogę Prawdy, która wyzwala oraz pozwala nam duchowo wzrastać.