TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• „Jezus wziął na siebie nasze słabości i dźwigał nasze choroby”. Te słowa dzisiejszej aklamacji przed Ewangelią są dla nas wymownym zaproszeniem, abyśmy w spotkaniu z żywym Bogiem szukali prawdziwego uzdrowienia oraz pomocy do dźwigania codziennego krzyża.

• W poniedziałek (5. II.) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

• We wtorek (6. II.) świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Apostolatu Ratunku Konającym od godz. 17:30, zaś Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W środę (7. II.) wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy.

• W czwartek (8. II.) wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy. Msza św. w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (9. II.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (10. II.) wspomnienie św. Scholastyki. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw, zagrożonych rozpadem.

• W przyszłą niedzielę (11. II.) przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem XXVI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w naszym Sanktuarium odbędą się główne uroczystości diecezjalne dla chorych oraz ich opiekunów. Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych pod przewodnictwem Ks. Biskupa w Bazylice o godz. 15:00. Podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 18:00 rozpocznie się Nowenna Jubileuszowa przed zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wraz ze świętymi będziemy w kolejne miesiące dziękować Boga za dar wolności, prosząc także o poczucie odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących włączyć się w budowę nowych organów, która już trwa dzięki życzliwości wielu osób. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne w 10 wersjach językowych przy Punkcie Informacyjnym. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji.