TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wraz ze św. Tomaszem z Akwinu, kapłanem i doktorem Kościoła, otaczamy wdzięczną modlitwą naszego Metropolitę – Ks. abpa Marka Jędraszewskiego z okazji 1. rocznicy jego ingresu do Katedry Wawelskiej, prosząc o potrzebne łaski w dalszej posłudze pasterskiej. O godz. 16:30 w auli Jana Pawła II obok Bazyliki odbędzie się KONCERT KOLĘDOWY, dedykowany Helence Kmieć, zamordowanej przed rokiem w Boliwii. Będzie także możliwość nabycia książek poświęconych jej życiu i służbie. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej świątecznej pieśni uwielbienia.

• W środę (31. I.) wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

• W czwartek (1. II.) Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (2. II.) święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze święte w Bazylice jak w każdą niedzielę. Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako „Dzień Życia Konsekrowanego”. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, zaś Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta w kaplicy klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (3. II.) wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18:00.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących włączyć się w budowę nowych organów, która już trwa dzięki życzliwości wielu osób. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne w 10 wersjach językowych przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech nasze pielgrzymowanie do źródeł Bożego Miłosierdzia umacnia nas na drodze żywej wiary, ufnej nadziei i wzajemnej miłości.