TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie


CZAS DOJRZEWANIA…

Modlitewne przygotowanie do beatyfikacji Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej w kościele św. Mikołaja w Krakowie.

28 kwietnia 2018 roku w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach będzie miała miejsce beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Ta przyszła błogosławiona, opierając wszystko na Bożej łasce, w myśl słów „radość dawania”, całe swoje życie poświęciła posłudze chorym, ubogim i opuszczonym.

Po latach, odkrywając na nowo ponadczasowe dzieło zapoczątkowane przez przyszłą błogosławioną, chcemy jak najlepiej przygotować się do uroczystości jej beatyfikacji. Wyjątkową sposobnością do tego będą Msze święte w kościele św. Mikołaja w Krakowie, gdzie znajdują się doczesne szczątki Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Odbędą się one 28 stycznia, 28 lutego i 28 marca, o godz. 18:00. Po zakończeniu Mszy św. w każdym miesiącu przewidziana jest konferencja na temat nowej błogosławionej.

Podczas najbliższego spotkania w niedzielę 28 stycznia, Mszę świętą odprawi Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Beatyfikacji, ks. bp Jan Zając, a konferencję po niej wygłosi p. Helena Matoga, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego.

Serdecznie zapraszamy

ks. dr Paweł Gałuszka
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin
Kurii Metropolitalnej w Krakowie