TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan prosimy Boga o dar pojednania, budowanego na fundamencie prawdy i miłości. Wspominając św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę, pamiętajmy też o tych, którzy wciąż cierpią z powodu wyznawanej wiary.

• W poniedziałek (22. I.) wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika. Spotkanie "Łagiewnicka 22" w kaplicy klasztornej o godz. 19:00. Gościem spotkania będzie Katarzyna Olubińska - dziennikarka i publicystka.

• W środę (24. I.) wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, który jest patronem dziennikarzy.

• W czwartek (25. I.) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (26. I.) wspomnienie św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (27. I.) wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa. W tym dniu odbędzie się w naszym Sanktuarium spotkanie Kolędników Misyjnych z Mszą świętą w Bazylice o godz. 12.

• W przyszłą niedzielę (28. I.) o godz. 12:00 Msza św. z błogosławieństwem rodzin oraz dzieci. O godz. 16:30 w auli św. Jana Pawła II odbędzie się KONCERT KOLĘDOWY, dedykowany Helence Kmieć, zamordowanej przed rokiem w Boliwii. W programie znajdą się kolędy i muzyka: Haendela, Mozarta, Griega, w wykonaniu chóru Musica ex anima oraz orkiestry naszego Sanktuarium. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej świątecznej pieśni uwielbienia.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących włączyć się w budowę nowych organów, która już trwa dzięki życzliwości wielu osób. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne w 10 językach przy Punkcie Informacyjnym. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drogach pojednania i wzajemnej miłości.