TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając Święto Chrztu Pańskiego dziękujemy Miłosiernemu Bogu za to, że poprzez łaskę chrztu świętego zostaliśmy włączeni w rodzinę dzieci Bożych, we wspólnotę Kościoła świętego. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

• W czwartek (11. I.) Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (12. I.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17.00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18.00.

• W sobotę (13. I.) wspomnienie św. Hilarego, bpa i doktora Kościoła. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17.00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw, zagrożonych rozpadem.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na budowę organów, która już trwa. W przedsionku Bazyliki znajdują się także cegiełki dla osób pragnących wesprzeć to dzieło. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech świadomość przyjętego Chrztu świętego pomaga nam otaczać troską życie naturalne i troszczyć się również o rozwój życia duchowego w naszych sercach.