TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Ostatni dzień roku kalendarzowego wzywa nas do wdzięczności za każdy dzień życia, zwłaszcza za wspaniałe dni przeżyte w łasce uświęcającej. Czynimy to dzisiaj wraz ze Świętą Rodziną z Nazaretu: Jezusem, Maryją i Józefem, którzy ukazują nam piękno przyjaźni i współpracy z Bogiem. Serdecznie zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz Mszę świętą, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Zając. We wspólnej modlitwie będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski mijającego roku oraz zawierzymy cały świat Bożemu Miłosierdziu. Nabożeństwo przebłagalne odbędzie się w kaplicy klasztornej o godz. 18.15. Tam będzie również Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Nowym Rokiem od 21.00 do 24.00. Na jej zakończenie o północy będzie odprawiona Msza święta noworoczna.

• W poniedziałek (1. I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. W tym dniu porządek Mszy św. w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. Jest to zarazem 51 Światowy Dzień Pokoju.

• We wtorek (2.I.) wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnej Bazylice od godz. 17.30. Msza święta w intencji konających i dusz czyśćcowych o godz. 18.00.

• W środę (3.I.) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

• W czwartek (4. I.) Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (5. I.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z Bazyliki o godz. 17.00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 19.00.

• W sobotę (6. I.) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza święta połączona z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18.00.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na budowę organów, która już trwa. W przedsionku Bazyliki znajdują się także cegiełki dla osób pragnących wesprzeć to dzieło. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. Niech cały Nowy Rok 2018 będzie opromieniony darem Bożego błogosławieństwa.