TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiejsza niedziela Adwentu wprowadza nas wprost w tajemnicę Bożego Narodzenia. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy świętych o godz. 18 i 19. Możliwość Spowiedzi świętej w naszym Sanktuarium będzie do godz. 16. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczoru wigilijnego poprzez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii (Łk 2, 1-20), łamanie się opłatkiem, gotowość do przebaczenia, a także wspólny śpiew kolęd.

• Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o północy – Pasterkę, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Zając. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

• W poniedziałek (25.XII.) radosna uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Warto w tym dniu na nowo uświadomić sobie tę prawdę, że Syn Boży po to przyszedł na ziemię, aby nas uczynić dziećmi Bożymi i wprowadzić na drogę zbawienia.

• We wtorek (26.XII.) drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w którym przeżywamy święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę.

• W środę (27.XII.) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Jest to zarazem dzień imienin Ks. Biskupa Jana Szkodonia, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.

• W czwartek (28.XII.) święto świętych Młodzianków, męczenników, którzy ponieśli śmierć dla Jezusa. Modląc się o chrześcijańskie życie w naszych rodzinach, chcemy też przepraszać Boga za odrzucony i lekceważony dar życia ludzkiego. Uczynimy to szczególnie podczas Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszy świętej, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Szkodoń. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (29.XII.) wspomnienie św. Tomasza Becketa, bpa i męczennika. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W przyszłą niedzielę (31.XII.) święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.

• Zachęcamy do chętnego włączania się w rytm nieustannej modlitwy, która trwa dzień i noc w kaplicy Wieczystej Adoracji. Niech radosne przyjście na świat Syna Bożego zachęca nas do wdzięczności wobec Jezusa, obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Z okazji nadchodzących Świąt serdecznie życzymy, aby Miłosierny Zbawiciel był dla przybywających tu Pielgrzymów źródłem radości, nadziei oraz prawdziwego pokoju serca.