TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiejsza niedziela zachęca nas do radości (Gaudete), której źródłem jest świadomość, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę oraz nadzieję wszystkim narodom.

• W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

• Msze święte roratnie są odprawiane w kaplicy klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 6:30.

• W czwartek (21. XII.) wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Kościoła. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (22. XII.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00. W sanktuarium św. Jana Pawła II rozpocznie się o godz. 17:00 Msza święta z tradycyjną procesją światła, na którą Kustosz zaprasza siostry zakonne oraz wiernych naszego Dekanatu.

• W przyszłą niedzielę (24.XII.) wigilia Bożego Narodzenia. Kolejne Msze święte tak jak w każdą niedzielę. Z racji IV niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 12:00, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin oraz dzieci. Możliwość Spowiedzi świętej będzie do godz. 16:00. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy świętych o godz. 18 i 19. W tym dniu tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o północy w Noc Bożego Narodzenia – Pasterkę, której będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Zając. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na budowę organów, która już trwa. W przedsionku Bazyliki znajdują się także cegiełki dla osób pragnących wesprzeć to dzieło. Niech dni kończącego się Adwentu staną się czasem wzajemnej życzliwości, przebaczenia i chrześcijańskiej miłości.