TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczynając święty czas Adwentu wchodzimy w nowy rok duszpasterski, któremu będą towarzyszyć słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Modlitwą otaczamy wszystkie rodziny a także uczestników XIV Pielgrzymki Przedsiębiorców i Pracodawców do Łagiewnik, organizowanej co roku przez duszpasterstwo TALENT.

• W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP będą odprawiane w kaplicy klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 6.30.

• We wtorek (5. XII.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnej Bazylice od godz. 17.30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18.00.

• W środę (6. XII.) wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

• W czwartek (7. XII.) wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (8. XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W kaplicy klasztornej o godz. 12.00 Godzina Łaski. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17.00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18.00.

• W sobotę (9. XII.) w auli Jana Pawła II obok Bazyliki od godz. 10 rozpoczną się adwentowe warsztaty pt: „Ratunku SMOG” dla dzieci z klas 0-3 oraz ich rodziców. Możliwość podjęcia Duchowej Adopcji w Bazylice o godz. 15.00, zaś spotkanie grupy Sychar w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• Pragniemy poinformować, że od 4 grudnia rozpocznie się w Bazylice montaż kolejnych elementów organowych, dlatego przez najbliższe tygodnie od poniedziałku do piątku Msze święte terminowe będą odprawiane w kaplicy św. Faustyny w dolnej części Bazyliki – z wyjątkiem Godziny Miłosierdzia oraz Mszy świętej o godz. 15.20. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na zrozumienie, bo troska o piękne organy jest naszą wspólną sprawą. /Szczegóły.../

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na budowę organów, która już trwa. W przedsionku Bazyliki znajdują się także cegiełki dla osób pragnących wesprzeć to dzieło. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji, by w Sercu Jezusa złożyć wszystkie radości i troski naszych serc. Niech czas Adwentu pomaga nam wzrastać w duchu wzajemnej miłości.