TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Uroczystość ku czci Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata jest dla nas zaproszeniem, byśmy świadomie wybrali Jezusa na Króla i Pana naszych serc. Prośmy z pokorą Jezusa Miłosiernego, aby Jego Królestwo prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju mogło zagościć w każdej rodzinie oraz we wszystkich dziedzinach życia w naszej Ojczyźnie.

• W czwartek (30. XI.) święto św. Andrzeja Apostoła, który patronuje kaplicy grekokatolickiej w dolnej części Bazyliki. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• Od czwartku do soboty odbędą się w naszym Sanktuarium XI Ogólnopolskie Adwentowe Dni Skupienia organizowane przez Civitas Christiana.

• W piątek (1. XII.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z Bazyliki o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (2. XII.) wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza święta połączona z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18:00.

• W przyszłą niedzielę (3. XII.) odbędzie się Pielgrzymka Przedsiębiorców i Pracodawców organizowana przez duszpasterstwo TALENT. Msza święta pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego - ks. abpa Józefa Kupnego w Bazylice o godz. 10:30. Szczegółowy program umieszczony jest na plakatach.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na budowę organów, która już się rozpoczęła. W przedsionku Bazyliki znajdują się także cegiełki dla osób pragnących wesprzeć to dzieło. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech pogłębiona przyjaźń z Chrystusem – Królem Wszechświata, pomoże nam wciąż duchowo wzrastać, stając się apostołami i świadkami Bożego Miłosierdzia.