TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym chcemy modlitwą i ofiarą serca wesprzeć Kościół w Iraku. Tysiące naszych sióstr i braci na Bliskim Wschodzie z powodu wojny i prześladowań pozbawionych jest mieszkań oraz podstawowych środków do życia. Dlatego tak ważna jest modlitwa w ich intencji, chrześcijańska solidarność i konkretna pomoc.

• W poniedziałek (13. XI.) wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

• W środę (15. XI.) św. Alberta Wielkiego, bpa i doktora Kościoła. W tym dniu przypada rocznica śmierci ks. Piotra Marksa – założyciela Apostolatu Ratunku Konającym, dlatego zapraszamy na Mszę świętą w Bazylice o godz. 15:20 oraz Wieczór wspomnień w auli Jana Pawła II o godz. 16:30.

• W czwartek (16. XI.) wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (17. XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (18. XI.) bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu odbędzie się Ogólnopolskie spotkanie czcicieli Chrystusa Króla.

• W niedzielę (19. XI.) będziemy przeżywać ogólnopolską uroczystość rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nabożeństwo do Ducha Świętego w Sanktuarium Jana Pawła II o godz. 10:00, następnie Droga krzyżowa oraz przejście do Bazyliki Bożego Miłosierdzia, gdzie o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego z udziałem Episkopatu Polski. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio i TV Miłosierdzie. Więcej informacji...

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na budowę organów, która już się rozpoczęła. W przedsionku Bazyliki znajdują się także cegiełki dla osób pragnących wesprzeć to dzieło. Niech kolejne dni nowego tygodnia będą opromienione darem Bożego błogosławieństwa.