TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Kolejne dni listopada uświadamiają nam kruchość ludzkiego życia a zarazem kierują nasze myśli i serca w stronę nieba. Do 8 listopada mamy jeszcze możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, przez dar Komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza oraz modlitwę w ich intencji.

• W czwartek (9.XI.) rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00. W tym dniu przybędą również do naszego Sanktuarium uczestnicy I Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej.

• W piątek (10. XI.) wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (11. XI.) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, a zarazem narodowe Święto Niepodległości. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej i spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw, zagrożonych rozpadem.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• W miesiącu listopadzie odmawiany jest w kaplicy klasztornej Różaniec za zmarłych codziennie o godz. 19:00, zaś w niedziele i święta o godz. 18:30.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na budowę organów, która już się rozpoczęła. W przedsionku Bazyliki znajdują się także cegiełki dla osób pragnących wesprzeć to dzieło.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Niech również dzisiejsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym z racji I niedzieli miesiąca umocni w naszych sercach i rodzinach łaskę wiary oraz wzajemnej miłości.