TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dziękujemy Bogu za wspólnotę Kościoła oraz za każdą świątynię, w której poprzez święte sakramenty doświadczamy Bożego Miłosierdzia.

  • W środę (1. XI.) przypada radosna uroczystość Wszystkich Świętych, którzy nam torują drogę do nieba i przypominają, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości. Msze święte w naszym  Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. O godz. 1530 wyruszy z kaplicy klasztornej procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych, których będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu.

  • W tym dniu przypada 155 rocznica powstania Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Całą Wspólnotę Sióstr otoczmy wdzięczną modlitwą za apostolską oraz samarytańską posługę, prosząc również o nowe powołania.

  • W czwartek (2. XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Każdy z nas ma wobec zmarłych jakiś dług wdzięczności, a czasem może również niepokój o ich wieczne zbawienie. Warto więc pomyśleć o tym, aby im przyjść ze skuteczną pomocą przez modlitwę, Ofiarę Mszy świętej, dar Komunii ofiarowanej w ich intencji, a także odpust zupełny. Aby go uzyskać, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i pomodlić się również według intencji Ojca Świętego. Odpust można uzyskać tylko raz dziennie. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.

  • Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.

  • W piątek (3. XI.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.

  • W sobotę (4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa. Z racji I soboty miesiąca Msza święta połączona z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 1800.

  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na budowę organów, która się już rozpoczęła. W przedsionku Bazyliki znajdują się także cegiełki dla osób pragnących wesprzeć to dzieło. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam owocnie przeżyć nadchodzący czas refleksji nad sensem i najważniejszym celem ludzkiego życia.